Arnavutköy Su Arıtma Servisi

Arnavutköy Su Arıtma Servisi. Yüzölçümü açısından İstanbul’un en büyük ilçelerindendir Arnavutköy. Doğusunda Eyüp, güneyinde Başakşehir, Esenyurt ve Büyükçekmece,  batısında ise Çatalca ile komşudur. Kuzey kısmında ise Karadeniz’e kıyısı vardır. Ayrıca ilçenin Durusu Gölü, Küçükçekmece Gölü ve Büyükçekmece Gölü de ilçe sınırları içerisinde olduğu bölgeler vardır. Çevre semtlere göre nüfus yoğunluğu daha düşük olan ilçenin yeni yapılacak olan havaalanı ile nüfusunda artış bekleniyor. Günümüzde halen daha hayvancılık ve tarım sektörünün az da olsa devam ettiği ilçede ufak çaplı da olsa başlayan sanayileşme kaynakların ve şebeke suyunun kirlenmesiyle tarım sektörünün de neredeyse bitmesine sebep olmuştur. İlçede üçüncü havalimanının inşasına başlandığından beri yeşil alan konusunda bir nebze de olsa azalma olmuştur. Ayrıca havalimanı inşaatı yatırım ve gayrimenkul fiyatlarını da etkilemiştir. İlçede mobilya sektörü de önemli oranda ekonomiyi etkilemektedir. Bölge halkı ise yer altı kaynaklarının ve şebeke sularının yeterince etkin kullanılmadığını düşünmektedir. Belirli dönemlerde şehrin su kaynakları yeterli olmasına rağmen ilçede sık sık su kesintileri ve tasarruf uyarıları verilmekteydi. Günümüzde bu sorunlar kısmen aşılmış olsa da şebeke suları henüz içilebilir değil. Adnan Menderes Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Boğazköy İstiklal Mahallesi, Çilingir Mahallesi, Durusu Mahallesi, Hadımköy Mahallesi, Hicret Mahallesi, Karaburun Mahallesi, Mavigöl Mahallesi, Nenehatun Mahallesi, Taşoluk Mahallesi, Yassıören Mahallesi, Yeşilbayır Mahallesi, Anadolu Mahallesi, Baklalı Mahallesi, Bolluca Mahallesi, Deliklikaya Mahallesi, Fatih Mahallesi, Haraççı Mahallesi, İmrahor Mahallesi, Karlıbayır Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Tayakadın Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Merkez Mahallesi, Balaban Mahallesi, Boyalık Mahallesi, Dursunköy Mahallesi, Hacımaşlı Mahallesi, Hastane Mahallesi, İslambey Mahallesi, M.Fevzi Çakmak Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Sazlıbosna Mahallesi, Terkos Mahallesi, Yeniköy Mahallesi olarak 38 mahalleden oluşur.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Arnavutköy Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..