Avcılar Su Arıtma Servisi

Avcılar Su Arıtma Servisi. İstanbul’un yüz ölçümü en büyük ve en kalabalık ilçelerinden biri olan Avcılar son yıllarda gelişen sanayi ve ulaşımıyla adından sıkça söz ettirmeye başladı. Küçükçekmece Gölü ve Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçede balıkçılık sektörü daha önceki yıllara nazaran azalmış durumda. Bölgede etkin olan sanayi, ticaret ve hizmet sektörü kaynakları ve suyu kirletmesinden dolayı şebeke sularının içilmesini mümkün kılmamıştır. İlçedeki yoğunluğun ve hareketliliğin en önemli etkenlerinden biri de İstanbul Üniversitesi’nin bir yerleşkesinin bu ilçede olması. Son yıllarda üniversite ve çevre okullar sayesinde ilçedeki öğrenci nüfusu da hızla artış olmuştur. Öğrenci nüfusunun artmasıyla gelen hareketlilik basın ve iletişim sektörünü de etkileyip ilçede küçük çaplı radyo, dergi ve gazete sayısını da artırmıştır. İlçede 20’ye yakın sağlık merkezi ve özel poliklinik bulunmaktadır. Avcılar; Avcılar Merkez Mahallesi, Ambarlı Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Gümüşpala Mahallesi, Denizköşkler Mahallesi, Üniversite Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Firuzköy Mahallesi, Tahtakale Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi olmak üzere 10 mahalleden oluşur. Son yıllarda inşaat sektörünün de büyük hareketliliği ile ilçede konut sıkıntısı büyük oranda giderilmiştir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Avcılar Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..