Bağcılar Su Arıtma Servisi

Bağcılar Su Arıtma Servisi. İstanbul’un ilçeleri arasında nüfus yoğunluğu en yüksek olanıdır. Nüfus yoğunluğu ile gelişim seviyesi de artan ilçede sanayi ve tekstil sektörü önemli bir yer almaktadır. Tekstil dışında gıda, bankacılık, basın, otomotiv sektörleri de gelişmiştir. İlçede bulunan metro hattı da ulaşım sorununu büyük ölçüde gidererek şehir merkezine ulaşım sorununu ortadan kaldırmıştır. Yaklaşık olarak 600 bin kişilik nüfusa sahip ilçede 130 eğitim kurumu 1 de özel üniversite bulunmaktadır.  Altyapı sorunlarını çözerek şebeke sularını verimli kullanmayı amaçlayan ilçede şebeke suları henüz içilebilir derecede değildir. Bahçelievler, Küçükçekmece, Başakşehir, Güngören ve Esenler ilçelerine komşu olan ilçede 22 mahalle bulunmaktadır.  100.Yıl Mahallesi, Çınar Mahallesi, Fatih Mahallesi, Güneşli Mahallesi, Kâzımkarabekir Mahallesi, Mahmutbey Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Yenigün Mahallesi Yenimahalle Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Demirkapı Mahallesi, Evren Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Sancaktepe Mahallesi bu ilçeye bağlıdır. Şehrin en kapsamlı hastanelerinden birini içinde bulunduran semt Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinin merkezi bir bölgede olması da dikkat çeker.  Dönüşüm projeleriyle kaynaklarını şebeke suyunu ve konut sorununu ortadan kaldırmayı amaçlayan semt son yıllarda adını duyurmayı başarmıştır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Bağcılar Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Esenlerde Su Arıtma Servisi- Filtre Değişimi için tıklayabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..