Bahçelievler Su Arıtma Servisi

Bahçelievler Su Arıtma Servisi. İstanbul’un yeni semtlerinden biri olan Bahçelievler yeni olmasına karşın yaklaşık 600 binlik nüfusuyla en kalabalık ilçeleri arasına da girmiştir.1992 yılında Bakırköy’den ayrılan ilçe güneyden Bakırköy’e, kuzeyden Bağcılar’a, batıdan Küçükçekmece’ye ve doğudan Güngören’e komşudur. Sınırları içerisinde önemli ticaret ve basın kuruluşlarını içeren semt haber, iletişim ve ticaret sektöründe önemli bir rol almaktadır. AVM bakımından da en az komşu ilçesi olan Bakırköy kadar yoğun olan Bahçelievler bu yönüyle de ticaret ve iş imkânı sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde barındırdığı çeşitli üniversite kampüsleriyle öğrenci nüfusunun da yüksek olduğu İstanbul ilçelerindendir. Ulaşım açısından da metro, metrobüs, tramvay ve otobüs hatları sayesinde ulaşım sorunu bulunmayan bir ilçedir. Bahçelievler Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çobançeşme Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kocasinan Mahallesi, Siyavuşpaşa Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Yenibosna Mahallesi, Zafer Mahallesi olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır. İstanbul’un yoğun ilçelerinden olan Bahçelievler şebeke suyu ve içme suyu konusundaki sorununu çevre ilçelerde olduğu gibi tamamen çözmüş değil. Her ne kadar belediye ve yetkililer bu konuda çalışmalar yapsa da henüz içilebilir çeşme suyuna sahip değildir. Geçmişe bakıldığında çeşme ve akarsular bakımından zengin olan Bahçelievler günümüzde bu zenginlikten pek yararlanabilir durumda değil.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Bahçelievler Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..