Bakırköy Su Arıtma Servisi

Bakırköy Su Arıtma Servisi. İstanbul’un en eski sahil ilçelerinden biri olan Bakırköy yaklaşık 230 bin nüfusuyla yüzölçümüne bakıldığında daha çok metropolü andıran bir ilçe görüntüsü çizmektedir. Tarihi Bizans’a kadar dayanan bu ilçe o dönemlerde dahi il merkezine yakın olarak görülmektedir. Önceleri İstanbul nüfusunun büyük bir bölümünü barındıran ilçe daha sonraları Güngören, Bağcılar, Bahçelievler, Küçükçekmece mahallelerinin de ilçe olmasıyla hem yüzölçümü olarak hem de nüfus olarak bir hayli küçülmüştür. Günümüzde ise Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören ve Küçükçekmece ilçeleriyle komşudur. İstanbul’un en gelişmiş ve en eski ilçelerinden biri olan Bakırköy içme suyu ve şebeke suyunun temizliği gibi problemleri günümüzde de tamamen çözmüş değildir.  Ataköy 1. Kısım, Ataköy 2-5-6. Kısım, Ataköy 3-4-11. Kısım, Ataköy 7-8-9-10. Kısım, Basınköy Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Kartaltepe Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Sakızağacı Mahallesi, Şenlikköy Mahallesi, Yenimahalle, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Zeytinlik Mahallesi, Zuhuratbaba Mahallesi olmak üzere 15 mahalleden oluşur. Atatürk Havalimanı, Özgürlük Meydanı gibi şehir merkezlerine sahip olan ilçede alış-veriş merkezlerinin bulunduğu ayrıca spor faaliyetleri açısından da yoğun bir İstanbul ilçesidir. Ayrıca İstanbul’un en yoğun alış-veriş merkezi nüfusuna sahip olan ilçede İstanbul’un en büyük alış-veriş merkezlerinden biri de yer almaktadır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Bakırköy Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..