Bayrampaşa Su Arıtma Servisi

Bayrampaşa Su Arıtma Servisi. İstanbul’un eski semtlerinden olan Bayrampaşa, 270 bin kişilik nüfusuyla kalabalık ilçelerden biridir. İçerisinde barındırdığı Türkiye’nin en büyük alış-veriş merkezi ile adını tüm ülkeye duyurmuş olan bu ilçe kuzeyinde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüp, güneyde Zeytinburnu, batıda ise Esenler ile komşudur. Geçmişte şehir nüfusunun küçük bir bölümünü oluşturan Bayrampaşa, günümüzde biraz daha kalabalıklaşarak nüfusunu artırmıştır. İlk zamanlarda Balkan ve Rumeli göçmenlerinin buraya yerleşip kaynakları verimli kullanıp tarım alanında faaliyetler göstermişlerdir. Fakat günümüzde hem sanayileşme hem de teknoloji ve kaynakların kirlenmesi nedeniyle yararlanmak neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Semtin su ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan bazı kanal ve çeşmelerin atık su ile karışması sonucu ilçeye yayılan kolera salgını birçok kişinin hayatına mal olmuştur. Günümüzde İstanbul otogarı, sebze hali, devlet hastanesi, metro merkezi ve otobüs terminali ile canlılığını devam ettirmektedir. Bir zamanlar ceza ve tevkif evini de sınırları içerisinde barındıran ilçe cezaevinin Silivri’ye taşınmasıyla ilçedeki 120 bin m² büyüklüğündeki cezaevi kapatılmıştır. Günümüze kadar hızla göç alan ilçe sanayi ve ticaret alanında gelişerek elektronik parça, hırdavat, plastik döküm, demir döküm sektörüne yön veren ilçelerdendir, aynı zamanda talaşlı üretim ve mobilya sektörüne olan katkısıyla da bilinen bir ilçedir. İlçe; Altıntepsi Mahallesi, Kartaltepe Mahallesi, Orta Mahalle, Yenidoğan Mahallesi, Cevatpaşa Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Terazidere Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, Muratpaşa Mahallesi ve Vatan Mahallesi olmak üzere 11 mahalleden oluşmaktadır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Bayrampaşa Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..