Beylikdüzü Su Arıtma Servisi

Beylikdüzü Su Arıtma Servisi. İstanbul’un batıdaki ilçelerinden biri olan Beylikdüzü, 360 km²’lik yüzölçümü ile en büyük ilçeler arasındadır. Büyük olmasına karşın düzenli konut yapısı ve kentleşmenin düzgün olması etkisiyle nüfus da ona oranla artış göstermiştir. Gecekondu yapılaşması neredeyse yok denecek kadar az olan bir ilçedir. Büyükçekmece, Esenyurt ve Avcılar ile komşu olan bu ilçenin güneyinde ise Marmara Denizi bulunmaktadır. İlçe şehir merkezine uzak olmasına karşın günümüzde gelişen toplu taşıma ulaşımı, metro, metrobüs ve otobüs hatlarıyla kolayca ulaşılabilir hale gelmiştir. İlçe şehrin en planlı büyüyen ve gelişen ilçelerinden biridir.  Ayrıca Beylikdüzü, şehri n yeşillik alanı bakımından da önde gelen ilçelerindendir.  Özellikle 1999 Marmara Depremi’nden sonra adından sıkça söz edilen ilçede günümüzde de halen göç almaya devam etmektedir. Beylikdüzü; Adnan Kahveci Mahallesi, Barış Mahallesi, Büyükşehir Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dereağzı Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Kavaklı Mahallesi, Marmara Mahallesi, Sahil Mahallesi, Yakuplu Mahallesi olmak üzere 10 mahalleden oluşur. Geçmişe bakıldığında çoğu kıyı ilçesi gibi balıkçılık işleriyle uğraşan bu ilçede kaynak ve suların sanayi atıklarıyla kirlenmesiyle birlikte bu sektörden uzaklaşıp toplu konut inşaatı ve sanayi sektörüne yönelmiştir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Beylikdüzü Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..