Beyoğlu Su Arıtma Servisi

Beyoğlu Su Arıtma Servisi. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Beyoğlu;  Şişli, Beşiktaş, Kâğıthane ve Eyüp ilçeleriyle komşudur. Ayrıca İstanbul Boğazına ve Haliç’e kıyısı olan ilçe gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.  Eski adı Pera olan bu ilçede yerleşim bir hayli eski olup farklı etnik kökendeki halklara ev sahipliği yapmıştır. Birçok pasaj ve tarihi yapıların bulunduğu ilçeye özellikle yaz aylarında turist akını olmaktadır. Şehrin en canlı, en yoğun caddesi olarak tanınan İstiklal Caddesi bu ilçe sınırlarındadır. Eğitim ve sağlık açısından bir hayli zengin olan ilçede tarihin en eski okullarından Galatasaray Lisesi bulunmaktadır, ayrıca birçok Fransız lisesi de bulunmaktadır.12 hastane 29 poliklinik bulunan ilçede 7 de sağlık ocağı bulunur. İlçede bulunan Taksim Meydanı; adını ilçede bulunan eski su deposundan almaktadır, bu su deposu suyu diğer çevre ilçelere dağıtmak amacıyla yapılmıştı. Spor faaliyetleri bakımından da zengin olan ilçede Galatasaray Lisesi öğrencilerinin kurduğu Galatasaray Futbol Takımı ilçede birçok sokağa adını vermiştir. Çok fazla su tüketirler.Ayrıca Beyoğluspor ve Kasımpaşa Spor Kulübü de bu ilçe sınırlarındadır. İlçenin en görkemli yapılarından Galata Kulesi, Dolmabahçe Camii, Tophane Çeşmesi ve birçok müze bu ilçededir. İlçe 45 mahalleden oluşmaktadır bunlar; Arap Camii Mahallesi, Bereketzade Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Çukur Mahallesi, Fetihtepe Mahallesi, Hacıahmet Mahallesi, Hüseyinağa Mahallesi, Kalyoncu Kulluğu Mahallesi, Kâtip Mustafa Çelebi Mahallesi, Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Kuloğlu Mahallesi, Ömer Avni Mahallesi, Piyalepaşa Mahallesi, Sütlüce Mahallesi, Tomtom Mahallesi, Asmalı Mescit Mahallesi, Bostan Mahallesi, Cihangir Mahallesi, Emekyemez Mahallesi, Firuzağa Mahallesi, Hacımimi Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kamer Hatun Mahallesi, Keçeci Piri Mahallesi, Kocatepe Mahallesi, Küçük Piyale Mahallesi, Örnektepe Mahallesi, Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Şahkulu Mahallesi, Yahya Kahya Mahallesi, Bedrettin Mahallesi, Bülbül Mahallesi, Çatma Mescit Mahallesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Gümüşsuyu Mahallesi, Halıcıoğlu Mahallesi, Kadı Mehmet Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesi, Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Kulaksız Mahallesi, Müeyyedzade Mahallesi, Piri Paşa Mahallesi, Sururi Mehmet Efendi Mahallesi, Şehit Muhtar Mahallesi, Yenişehir Mahalleleridir. Canlılık ve yoğunluluğu sayesinde hiç uyumayan bir ilçe olarak kabul edilebilir Beyoğlu. İlçede bulunan birçok toplu taşıma aracı da bunun bir göstergesidir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Beyoğlu Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..