Büyükçekmece Su Arıtma Servisi

Büyükçekmece Su Arıtma Servisi. İstanbul’un birçok ilçesine göre az nüfus yoğunluklu, sakin bir semti olmakla birlikte her geçen gün nüfusu artmaktadır.İsmini doğanın en güzel hediyelerinden biri olan Büyükçekmece Gölü’nden almaktadır.Bu göl aynı zamanda tatlı su gölü olma özelliğinden ötürü İstanbul’un içme suyu olarakta karşımıza çıkmaktadır.Büyükçekmece Çevre ve Koruma Derneği tarafından güvenle içilebilir şebeke suyu onayı almıştır.Böylece diyebiliriz Büyükçekmece Gölü İstanbul için önemli su kaynağı  niteliğini de taşımaktadır.Sağlık kurumları,eğitim kurumları açısından da gelişmekte olan bir ilçedir.Tüyap Fuarı,çarşısı,tarihi eserleri,5 yıldızlı otelleri ve parklarının yanında su parkları da bulunmaktadır.Aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek TV Kulesi bu ilçede bulunmaktadır.Bu TV Kulesi Avrupa’nın da en yüksek 3. Kulesi olma özelliğini taşımaktadır.Uzun bir sahili vardır,bu yüzden yazlık kent olarakta bilinmektedir.Büyükçekmece’nin güneyini Marmara Denizi çevrelemiştir.Çatalca ve Arnavutköy kuzeyinde kalmaktadır.Silivri batısında,Beylikdüzü ve Esenyurt doğusunda olmak üzere,Büyükçekmece ilçesi İstanbul’un batısında yer alır.Celaliye Mahallesi,Cumhuriyet Mahallesi,Dizdariye Mahallesi,Fatih Mahallesi,Güzelce Mahallesi,Hürriyet Mahallesi,Kamiloba Mahallesi,Kumburgaz Mrk. Mahallesi,Mimaroba Mahallesi,Mimarsinan Merkez Mahallesi,Muratçeşme Mahallesi,Pınartepe Mahallesi,Türkoba Mahallesi,Ulus Mahallesi,Yeni Mahalle,Çakmaklı Mahallesi,19 Mayıs Mahallesi,Ahmediye Mahallesi,Alkent 2000 Mahallesi,Atatürk Mahallesi,Bahçelievler Mahallesi olmak üzere 21 tane mahallesi bulunmaktadır.Bütün bunların dışında Büyükçekmece Koyu’da tatilciler tarafından rekabet gören cennet niteliğinde bir tatil yeridir.İstanbul’un birçok ilçesiyle kıyas edersek daha huzur veren bir mimarisi bulunmaktadır.Elit yapısıyla da dikkat çeken bu ilçe sessiz sakin ve kaliteli bir yaşam sürebileceğiniz bir ilçedir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Büyükçekmece Tezgah Altı,Tezgah Üstü,Kapalı Kasa,Sebilli,İşyeri,Otel,Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmeti vermekteyiz.

 

 

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..