Esenler Su Arıtma Servisi

Esenler Su Arıtma Servisi. Yaklaşık 500 bin kişilik nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Esenler, gelişmekte olan ilçeler arasında da göze çarpmaktadır.  Geçmişe bakıldığında birçok su kaynağı olan ilçe günümüzde diğer ilçelerde de olduğu gibi şebeke suyunu kullanmaktadır ve bu alanda yeni kaynaklar üretmeyi çabalayan ve bu kaynakları verimli kullanan bir ilçedir. Kentsel dönüşüm kapsamında birçok mahallesinde yenilemeye giden ilçede düzenlemeler devam etmektedir.  Bu ilçe Bayrampaşa, Güngören, Zeytinburnu, Bağcılar ilçeleriyle komşudur.  Birlik Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Oruç Reis Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Çiftehavuzlar Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Kemer Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Tuna Mahallesi, Davutpaşa Mahallesi, Havaalanı Mahallesi, Menderes Mahallesi, Nine Hatun Mahallesi, Turgut Reis Mahallesi olmak üzere 16 ilçeden oluşur. Ulaşım ağının geniş olmasıyla bilinen semtte Esenler-Bağcılar arasında bir metro hattı da bulunmaktadır. İçerisinde Yıldız Teknik Üniversitesinin Davutpaşa Kampüsünü barındıran semt özellikle son yıllarda öğrenci nüfusunun artmasıyla ilçenin daha hareketli olması gözle görülür seviyeye çıkmıştır. Esenler Otogarı da bu hareketliliğin mimarlarından biridir, öyle ki Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise 3. En büyük otogarı konumunda olan ve ulaşım bakımından da merkezi bir konumda olan otogar faaliyetine 1994 yılında başlamış olup yıllardır ilçeye ve şehre hizmet etmektedir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Esenler Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul, Su Arıtma, Filtre Değişimi, ve, Servisi, hizmetini vermekteyiz.

 

Bağcılar’da Su arıtma filtre değişimi ve servisi  için tıklayabilirsiniz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..