Esenyurt Su Arıtma Servisi

Esenyurt Su Arıtma Servisi. Yaklaşık 700.000 kişilik nüfusuyla her geçen gün hızla büyüyen bir ilçedir Esenyurt.Son zamanlarda emlak yatırımcılarıyla adından sıklıkla söz edilen Esenyurt,son zamanlarda bulunan Termal Su sebebiyle otel ve sağlık yatırımcılarının da odak noktası haline geldi.Termal Su 3 yıl önce tamamen tesadüf eseri bulunmuştu ama Esenyurt Belediyesi  “Termal turizm denilince artık akla gelecek ilk yer Esenyurt olacak.” Diyerek bir otel yaptırmış ve ikinci otelin de startını vermiştir.Halkımızın sağlıkla ilgili bu tarz doğal yollara başvurması ve Termal Su kavramına önem veren bir millet olmamızı da baz alarak bu konu hakkında çalışmalar olması çok doğru bir tercih ve yerinde bir yatırım olduğunu söylemekte fayda var.Diğer termal tesislerdeki sulara oranla 15-20 kat daha kaliteli hipotermal suya sahip olduğunun da altı çizildi.Hem sağlık açısından hem de iş istihdamı açısından çok önemli bir çalışma olduğu kanaatindeyim.Önemli karayollarının birleştiği noktada bulunan Esenyurt,Büyükçekmece,Avcılar,Beylikdüzü,Başakşehir ve Arnavutköy ile komşudur. Akevler Mahallesi,Akçaburgaz Mahallesi,Akşemseddin Mahallesi,Ardıçlı Mahallesi,Aşık Veysel Mahallesi,Atatürk Mahallesi,Bağlarçeşme Mahallesi,Balıkyolu Mahallesi,Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi,Battal Gazi Mahallesi,Cumhuriyet Mahallesi,Eksinoz Mahallesi,Esenkent Mahallesi,Fatih Mahallesi,Gökevler Mahallesi,Güzelyurt Mahallesi,Hürriyet Mahallesi,İncirtepe Mahallesi,İnönü Mahallesi,İstiklal Mahallesi,Kapadık Mahallesi,Koza Mahallesi,Namık Kemal Mahallesi,Mehmet Akif Ersoy Mahallesi,Mehter Çeşme Mahallesi,Mevlana Mahallesi,Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi,Orhangazi Mahallesi Mahallesi,Osmangazi Mahallesi,Örnek Mahallesi,Pınar Mahallesi,Piri Reis Mahallesi,Saadetdere Mahallesi,Selahaddin Eyyübi Mahallesi,Sultaniye Mahallesi,Süleymaniye Mahallesi,Şehitler Mahallesi,Talat Paşa Mahallesi,Turgut Özal Mahallesi,

Yenikent Mahallesi,Yeşilkent Mahallesi,Yunus Emre Mahallesi,Zafer Mahallesi olmak üzere 43 mahallesi bulunmaktadır.Her geçen gün gelişmekte ve değişmekte olan Esenyurt, su kaynakları açısından da önemli bir merkezdir.

 

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Esenyurt Tezgah Altı,Tezgah Üstü,Kapalı Kasa,Sebilli,İşyeri,Otel,Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmeti vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..