Eyüp Su Arıtma Servisi

Eyüp Su Arıtma Servisi. İstanbul’un Avrupa yakasındaki en eski ilçelerden olan Eyüp yaklaşık 370 bin kişilik nüfusu ile varlığını sürdürmektedir. Semt, adını sınırları içerisinde türbesi ve camii bulunan Eyyüb el-Ensari’den almıştır. Daha önceki yıllarda sanayi ve fabrikaların atıklarıyla kirlenen ve kötü kokan Haliç, bu ilçenin hem şebeke suyunun hem de çevrenin kötü kokmasına neden olmuştu. Günümüzde fabrikaların kaldırılmasıyla her ne kadar eski kokusu ve kirliliği kalmasa da şebeke suları hala içilebilir derecede temizliğe ulaşmış değil. Kâğıthane, Beyoğlu, Fatih, Zeytinburnu, Bayrampaşa ve Gaziosmanpaşa ile komşu olan ilçe manevi açıdan türbe ve camileri ile zengin bir yapıya sahiptir. Ayrıca Pierre Loti adı verilmiş olan eşsiz manzarası ve teleferik hattı ile herkesi kendine hayran bırakmıştır. Ağaçlı Mahallesi, Alibeyköy Mahallesi, Defterdar Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Güzeltepe Mahallesi, İslambey Mahallesi, Mithatpaşa Mahallesi, Pirinççi Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Yeşilpınar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Çırçır Mahallesi, Düğmeciler Mahallesi, Eyüp Merkez Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Karadolap Mahallesi, Nişancı Mahallesi, Rami Cuma Mahallesi, Silahtarağa Mahallesi, Akşemsettin Mahallesi, Çiftalan Mahallesi, Emniyettepe Mahallesi, Göktürk Merkez Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Odayeri Mahallesi, Rami Yeni Mahallesi, Topçular Mahallesi olmak üzere 28 mahalleden oluşur. İlçenin bir tarafı Haliç kıyısında olurken diğer kıyısı da Karadeniz’e kadar uzanmaktadır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Eyüp Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..