Fatih Su Arıtma Servisi

Fatih Su Arıtma Servisi. Fatih ilçesinin nüfus gelişimi İstanbul’un diğer ilçelerinden farklı olarak,her geçen gün gerilemektedir.Fakat yine İstanbul’un diğer ilçelerinden farklı olarak eski binalar,tarihi yapılar daha fazla çok göze çarpmaktadır.Turizm açısından İstanbul’un en güzel yerlerini içerisinde barındırır Fatih.Yeditepe üzerine kurulmasından ötürü tarıma elverişsiz bir yapısı vardır.469 yıl Osmanlı Devleti’ne,1058 yıl Bizans’a başkentlik yapan bu Tarihi Yarımada olan Fatih, tarihsel açıdan oldukça zengin ve köklü bir yapıya sahiptir ve şiirlere konu olan Yeditepe İstanbul, yine Fatih ilçesi sınırları içerisindedir.Su ile yapılan surlar,Ayasofya,SultanAhmet Camii,Topkapı Sarayı,Mısır Çarşısı başta olmak üzere, Türkiye ve dünya açısından çok önemli yapılara ev sahipliği yapmaktadır.İsmini de Cihan padişahı olan Fetih’in sembolü Fatih Sultan Mehmet’in yaptırdığı Fatih Külliyesi’nden almıştır.Muhteşem yapıları ,her sokağı tarih kokan mahalleleri,turistik yerleri ve 8500 yıllık geçmişiyle adına yakışır bir tavrı olan bu ilçe İstanbul’u İstanbul yapan gözde mekanlardan en önemlisidir.Eğitim kurumları açısından da,sağlık hizmetleri açısından da gelişmiş bir ilçe olan Fatih, ulaşımı da kolaylıkla sağlayabileceğiniz bir ilçe olarak bizleri selamlamaktadır.Eyüp,Bayrampaşa,Zeytinburnu ilçelerine komşudur.Güneyden Marmara Denizi,kuzeydoğusunda Haliç bulunmaktadır.Fatih’in merkezi konumundan da ötürü İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin yönetim merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır.Bütün bunların dışında altyapısı gelişmemiş olan Fatih ilçesinin şebeke suları içilebilir onayı almamıştır.Engebeli arazisinden dolayı kullanım için bile şebeke suları her hanede düzenli olarak akmamaktadır.Altyapı  ve şebeke sularının dağıtım sıkıntısını aşmaya çalışan Fatih ilçesi son zamanlarda araştırma geliştirme projeleriyle gündeme gelmektedir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Fatih Tezgah Altı,Tezgah Üstü,Kapalı Kasa,Sebilli,İşyeri,Otel,Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmeti vermekteyiz.

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..