Gaziosmanpaşa Su Arıtma Servisi

Gaziosmanpaşa Su Arıtma Servisi. İstanbul’un kalabalık ilçelerinden olan Gaziosmanpaşa, trafik sorunu olan bir yer konumundayken Topkapı-Habipler Tramvay hattının hizmet vermeye başlamasıyla trafik yükünü biraz hafifletmiş ve modern bir ulaşım hattına kavuşmuştur.Bayrampaşa,Esenler,Eyüp ve Sultangazi ilçeleriyle komşu olan Gaziosmanpaşa , gecekonduların fazla olduğu bir yerleşmeye sahipken bugün yapılan çalışmalar altyapı iyileştirmeleri,mimari çalışmalarıyla da güzelliğine güzellik katan ve modernleşen ve modernleşmeye de devam edecek bir ilçedir.Gelişmekte olan bu ilçeye büyük yatırımcılar da gelmeye ve yatırım yapmaya başlamıştır.İş imkanı açısından da önemli bir merkez haline gelmiş bir ilçe olarak yerini almıştır.Tarıma ilginin azaldığı,küçük esnafların yer aldığı bir ilçedir Gaziosmanpaşa.Mimari olarak gelişmekte olan bu ilçede çok sayıda inşaat ve bunların malzeme teminini sağlamak açısından da yer yer harfiyatçılara,inşaat malzemesi dükkanlarına ve toptancı mağazalara rastlamak mümkün.Altyapı sıkıntılarıyla da gündeme gelen Gaziosmanpaşa ilçesi su kaynakları,kaliteli su temini açısından da pasif bir konumdayken,gelişmek ve değişmek açısından birçok projeye imza atmış bir ilçedir.Gaziosmanpaşa Belediyesi Su kullanımı açısından da birçok çalışmaya imza atmış, su tasarruf timleri kurarak suyun doğru kullanılmasına ve israf edilmemesine dair kamuoyuna örnek teşkil edecek çalışmalar yapmıştır.Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta;”İstanbul’un 50 yıllık su sorununu çözdük,ama su,tüm insanlığın ortak hazinesidir.” Diyerek insanlığı duyarlı olmaya,her bireyin bu konuda kendine düşen sorumlulukları olduğuna dikkat çekmiştir.Bağlarbaşı,Hürriyet,Karlıtepe,Mevlana,Şemsipaşa,Yıldıztabya,Barbaros Hayrettin,Kazım Karabekir,Karadeniz,Pazar içi,Fevzi Çakmak,Kara Yolları,Merkez,Sarıgül,Yenidoğan ve Yeni Mahalle olmak üzere 16 tane mahallesi bulunan Gaziosmanpaşa ilçesi projeleriyle ve gün geçtikçe modernleşen mimarisiyle adından sıklıkla söz ettirecek bir yaşam alanı olmaya devam ediyor.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Fatih Tezgah Altı,Tezgah Üstü,Kapalı Kasa,Sebilli,İşyeri,Otel,Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmeti vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..