Güngören Su Arıtma Servisi

Güngören Su Arıtma Servisi. İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en küçük ilçelerinden olan Güngören yaklaşık 300 bin kişilik nüfusuyla kentsel yaşamın arttığı ilçelerden biridir. İlçedeki su, şebeke gibi altyapı sorunları Büyükşehir Belediye kapsamında çözülmüştür fakat içilebilir su seviyesinde olmadığı tespit edilmiştir. Esenler, Zeytinburnu, Bahçelievler ve Bakırköy ilçeleriyle komşu olan Güngören geniş ulaşım ağıyla trafik ve ulaşım sorununu ortadan kaldırmıştır. Metro tramvay ve birçok otobüs hattı bu semtin şehir merkezine ulaşımını bir hayli kolaylaştırmıştır. İçerisinde bulunan alış-veriş merkezleri ve tekstil sektörünün gelişmesiyle birlikte gelişimi artan ilçe tekstile yön vermesiyle de bilinir. Tozkoparan Mahallesi, Merkez Mahallesi, Akıncılar Mahallesi, Gençosman Mahallesi, Güneştepe Mahallesi, Güven Mahallesi, Haznedar Mahallesi, Mareşal Çakmak Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi, Mehmet Nezihi Özmen Mahallesi olmak üzere 11 mahalleden oluşan semt geçmişte tarımla ilgilenip kaynak sularını verimli kullanmaktaydı. Günümüzde ise şebeke sularını ve kaynaklarını verimli şekilde kullanmak amacıyla dönüşüm projelerini gerçekleştirmeye adım atmıştır. İlçe genelinde su ve elektrik kesintisi, yol bakımları, elektrik ve su hatlarının bakımları, trafo ve hat bakımları yok denecek kadar azalmıştır. İlçedeki elektrik ve su şebekelerinin dağıtımında da herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Günören Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..