Şişli Su Arıtma Servisi

Şişli Su Arıtma Servisi. İstanbul’un en kalabalık, yoğun ve hareketli olan ilçelerinden Şişli, ülke ekonomisine yön veren iş ve finans merkezi durumundadır.  Şehrin en yoğun caddelerinden biri olan Büyükdere Caddesi de bu ilçe sınırları içerisindedir. Hareketliliğinin yanı sıra yoğun nüfusa sahip ilçede yaklaşık olarak 280 bin kişi ikamet etmektedir. İlçedeki toplu taşıma yoğunluğu trafik sorununa az da olsa çare olmuştur. İlçede metro, metrobüs, otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları sıkça kullanılmaktadır. Geçmişte bir dönem ise ilçedeki yoğunluk ve yıpranmadan dolayı şebeke ve içilebilir su sorunu bir hayli gündeme gelmiş olup yetkililer tarafından çalışmalar başlamıştır. İlçede birçok eğitim kurumu, üniversite bulunmaktadır ayrıca şehrin en büyük ve kapsamlı diş ve çocuk hastanelerinden olan Şişli Etfal Hastanesi ve Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu ilçededir. Beşiktaş, Kâğıthane, Beyoğlu ilçeleriyle komşudur. 19 Mayıs Mahallesi, Bozkurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Duatepe Mahallesi, Ergenekon Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Eskişehir Mahallesi, Feriköy Mahallesi, Fulya Mahallesi, Gülbahar Mahallesi, Halaskargazi Mahallesi, Halide Edip Adıvar Mahallesi, Halil Rıfat Paşa Mahallesi, Harbiye Mahallesi, İnönü Mahallesi, İzzetpaşa Mahallesi, Kaptanpaşa Mahallesi, Kuştepe Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi, Mecidiyeköy Mahallesi, Şişli Merkez Mahallesi, Meşrutiyet Mahallesi, Paşa Mahallesi, Teşvikiye Mahallesi ve Yayla Mahallesi olarak 25 mahalleden oluşur. İlçe birçok tarihi ve kültürel esere de sahiptir. İlçede birçok kültür merkezi ve konser alanı da bulunmaktadır.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Şişli Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

 

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..