Zeytinburnu Su Arıtma Servisi

Zeytinburnu Su Arıtma Servisi. İstanbul’un kıyı kesimdeki eski ilçelerinden biri olan Zeytinburnu havalimanına ve otoyola sınırı olması nedeniyle İstanbul’un dışarı açılan önemli bir kapısıdır. Tarihi yarımada denilen Fatih ve Eminönü ilçelerinden surlarla ayrılmış bu ilçe en eski kıyı ilçelerindendir. Son yıllardaki toplu taşıma ve dönüşüm yapılanmalarıyla birlikte ekonomik ve teknik açıdan yükselişi gözle görülür seviyededir. Sağlık, eğitim ve spor kültürü açısından oldukça gelişmiş olan bu semt 6 hastane 3 üniversite 49 eğitim kurumu bulunmaktadır. Spor alanında ise Abdi İpekçi Spor Salonunu içinde bulunduran semtte ayrıca bir mahallesinin de adı olan Veliefendi Hipodromu da bu ilçededir. Ulaşım konusunda da metro tramvay ve otobüs hatları bakımından çeşitliliği olan bir ilçedir. Sahil kesimde olan bir ilçe olmasına karşın içilebilir su sıkıntısını il genelinde olduğu gibi çözebilmiş değildir. Beştelsiz Mahallesi, Çırpıcı Mahallesi, Gökalp Mahallesi, Kazlıçeşme Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Merkezefendi Mahallesi, Nuripaşa Mahallesi, Seyitnizam Mahallesi, Sümer Mahallesi, Telsiz Mahallesi, Veliefendi Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşiltepe Mahallesi olmak üzere 13 mahalleden oluşur. Eyüp, Bayrampaşa, Bakırköy, Güngören ve Esenler ilçeleriyle komşudur. Tekstil alanında geniş bir yelpazeye sahip olan ilçede deri ve tabak atölyeleri bulunur. Birçok tarihi yapı bulunan bu ilçede dönem dönem önemli kültürel etkinlikler gerçekleşir.

Pascal su arıtma olarak bu bölgelerde Zeytinburnu Tezgâh Altı, Tezgâh Üstü, Kapalı Kasa, Sebilli, İşyeri, Otel, Okul Su Arıtma Filtre Değişimi ve Servis hizmetini vermekteyiz.

Su Arıtma Sistemleri

Dünya üzerinde Rever Osmosis System ile çalışan su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin belirli bir ömrü vardır. Filtrelerin üzerinde bulunan 20 galon vs. gibi teknik terimler aslında bu filtrelerin kullanım ömürlerini belirtir. Bu ifadelerde bulunan terimler filtrelerinden 1 ton yada 2 ton su geçtiğinde değiştirin uyarısını anlatmaya çalışırlar. Bu filtrenin içinden gecen su miktarı filtrenin ömrünü belirler ve bizler evlerde kullandığımız kapalı kasa ve tezgah altı su arıtma cihazlarının filtrelerinin içinden gecen su miktarını takip edemeyiz. ” Bu durumdan nasıl kurtulurum ? ” derseniz kalitesi yüksek olan kendini su arıtma sektöründe kanıtlamış bir firma ile çalışırsanız sorununuz kalmayacaktır. Bu işin ehli olan firmalar müşterilerine satmış olduğu cihazların kayıtlarını tutarak rutin bakım zamanları yaklaştığında sizlere mail- sms yada telefon yoluyla ulaşıp bilgi veriyor. Sizinde size bilgi verildiğinde filtre değişim zamanlarınızı aksatmayarak servisten yardım almanız aleyhinize olacaktır. 6 ayda değişmesi gereken filtreler suya ilk temas eden filtreler olduğu için değişim zamanının aksatılmaması hususu çok önemlidir. Aslında bu filtreler maliyeti daha yüksek olan Membran filtreyi korur ortalama bir ön üçlü su arıtma filtresi servisin değişim fiyatı 50-90 tl arası iken bu bakımı yaptırmayıp membran tıkanması sonucu başınıza çıkacak maliyet 250-400 tl civarında olmaktadır. Bakımları aksatılmamış bir su arıtma cihazının ister açık kasa su arıtma cihazı olsun ister kapalı kasa su arıtma cihazı yada tezgah altı su arıtma cihazı olsun ömrü 2-5 yıl civarındadır, fakat bakımları aksatılmış bir su arıtma cihazının membran filtresi ortalama 1 yıl ile 2 yıl arasında değişmektedir. Bu sebepten ötürü 50-90 tl tasarruf yapmaya çalışırken 250-400tl arası kendinizi borçlandırmayın. Bilinçli Su Arıtmalar..